Tee ise

Kasvuhoone töölaud

IKEA häkk! IVAR sarja riiulist saab teha kerge vaevaga asjaliku töölaua. Lisaks saad lõppviimistluse teha sellise, nagu ise tahad.

Miks tegin töölaua uuest riiulist ja mitte vanast hunnikumaterjalist? Selleks ajaks oli meie hunnik juba õige hõredaks jäänud ja juppide valik kesine. Teiseks, IVARile saab ju igasugu vidinaid külge pookida, nagu sahtlid, konksud, korvid metallriiulid jne. Lihtsalt, et oleks see võimalus. Kuigi lõpuks tegin ikka ka metallriiuli osa ise vanast võrgust. See osa on mõeldud selleks, kui on vaja midagi nõrguma panna.

No ja kiire oli ka selle asjaga. Kes see ikka kannatab oodata, kui kasvuhoone vaja korda saada ja seemned mulda. Väga hea ja kiire lahendus, millele saab riiuleid alati juurde lisada.

Kasutatud jupid:
IVAR riiuli otsad 50×124 2tk
IVAR riiuli plaadid 83×50 2tk
OBSERVATÖR tugirist 1tk

Kui jupid kohal, siis on aeg otsida saag ja akutrell, aga saab ka tavalise kruvikeerajaga hakkama. Selleks et saada tagaseina hea konksude jada oma laual kasutatavatele tööriistadele, tuleks tagumised nurgapostid ühendada ülevalt servast pika prussiga. Selle saab hankida ehituspoest liistude osakonnast. Enamasti on seal saadaval ka lühemad ühe meetri pikkused kantliistud. Esimesed nurgapostid ja ülemise ühenduse saagisin laua servani maha, kuna tahtsin rohkem avatust. Need võib vabalt ka alles jätta, nii saab näiteks ka külgedele midagi riputada. Kui see tehtud, siis saad tööriistadele mõeldud liistu külge kruvida mõned konksud, ka need saad ehituspoest kaasa haarata. Viimistluseks kasutasin terrassiõli, mille poolik purk juba olemas oli.

Selline laud sobiks hästi ka taimesõbra rõdule. Võtab vähe ruumi ja kõik mullane saab õues tehtud.

Näpud mulda!