Nõuanne

Spinat renni!

Kuidas kasutada oma kasvuhoone pinda maksimaalselt? Lisaks sellele, mis maast ülespoole sirgub, võiks ju ka suuremate taimede taha jäävat seina kasutada. Eriti hea lahendus on see siis, kui osad taimed asuvad põrandal pottides.

Kalli raha eest on võimalik hankida ka spetsiaalselt kasvuhoone seinale kinnituvad riiulid, kuhu saab peale asetada potid või muu sobiva istutusnõu. Tundus palju praktilisem, kui istutusnõu ise juba oleks riiul. Jääks ära see mitmete pottidega mässamine ja riiuli puhastamine.

Vaatasin kaubanduses veidi ringi ja leidsin sobivad vihmaveerennid, mida saaks ise lihtsa vaevaga parajaks lõigata. Plastrennid on selleks ideaalsed ja neid on valikus ka mitut värvi. Valisin 110 mm läbimõõduga rennid. Mõned rennid, mõned kinnituskonksud ja otsakorgid rennidele ning süsteem ongi valmis. Selleks, et vesi renni seisma ei jääks, tuleks renni põhja paar auku puurida. Mõistlik on teha augud ühte serva ja kinnitada renn pisut kaldes, suunaga sinna, kuhu soovid jääkvett suunata.

Mida kasvatada?

Superhästi sobivad rennis kasvatamiseks väiksemad maitsetaimed ja salatilised. Näiteks spinat, basiilik, petersell ja lehtsalat jt. Spinat näiteks tahab palju varem alustada kui teised taimed, talle meie suvine soojus enam ei meeldi ning siis saab renne juba teiste taimede jaoks kasutada. Kui ühed taimed lõpetavad, siis on väga lihtne renn puhtaks teha ning uus külv teha. Saab lihtsalt seinalt maha tõsta, tühjaks valada, uus muld sisse ja seinale tagasi. See tähendab, et renne saab ühe hooaja jooksul imelihtsalt korduvkasutada.